۩ ۞ ۩ • • ღ نا بخشوده ღ • • ۩ ۞ ۩

ما پامونو جلو بابامون دراز نکردیم ... شما چطور ؟

سه شنبه 29 بهمن 1387

فرشته بودم ...

نویسنده: مسعود   

... من و باد هر دو با هم می وزیدیم.از میان درختان سیب و از لابلای گلهای مریم و یاس . از درون نهرهای بزرگ و عسلین   و از کنار مردان و زنان پاک دامنی که هرکدامشان قصری داشت، به بلندای تمام زندگی و به روشنایی مهتاب ..

باید نزد همه میرفتیم و چیزی به یادگار می گرفتیم تا آبی شود بر آتش تنهاییهای آینده ای که در پیش است و البته، بسیار هم نزدیک ...

ابتدا به طرف درخت وزیدیم و سلام کردیم.

 به درخت گفتم : ای همیشه پایدار من ! یادگاری می خواهم ..چیزی که مرا به یاد تو اندازد و با دیدنش،دل تنگت شوم . دل تنگ آن بلندترین و پربارترین درخت زندگی .دل تنگ آن از ازل تا همیشه سبز و دل تنگ آن روزها که به تو تکیه میکردم و غرق در رویا میشدم.

درخت گفت : بالاترین سیب مرا بردار که برای تو روییده و تا زمانی که پیش توست ، همانند روز اول میدرخشد . آن را از خودت دور نکن و هرگز مخور که آنگاه زندگی من هم تمام میشود.بدان که او همیشه یار تو خواهد ماند.

من و باد به بالا وزیدیم و لحظه ای بعد-در حالی که سیب را در آغوش کشیده بودیم- نزد درخت آمدیم و به نشانه ی تشکر تعظیم کردیم . سپس به راه خود تا رسیدن به گلستان ادامه دادیم ..

اینک رسیده بودیم.گلهای چندین و چند رنگ و پروانه های بی سر و صدای گلستان،دلربایی میکردند و من و باد هم بی اراده دل به دلشان میدادیم تا هنگام خروج باز پس بگیریم و با خود ببریم.

به کنار بلندترین گل،که البته زیباترین گل باغ هم بود ،رفتیم و بالای سرش ایستادیم.درست جایی که تمامی گلها ببینند و صدای ما را بشنوند.

گفتم: ای همیشه زیبا و دلنشینان من ! یادگاری میخواهم.چیزی که به هنگام دیدن ، بی اختیار یادتان کنم . یاد آن بعد از ظهرهای طلایی آسمان که از میانتان میدویدم و کنارتان میخوابیدم.یاد آن رنگهای بی نهایت زیبا و یاد آن زیبایی های بی نهایت قشنگ ...

گلها گفتند : صندوقچه ای بردار و به میان ما بیاور.آنگاه درش را بگشا تا از خود،عطری دلنشین به سویش بفرستیم.عطری که از همان لحظات نخست زندگی برای تو نگاه داشته ایم و اکنون از آنِ توست.درِ صندوقچه را هرگز باز نکن که عمر ما نیز به پایان میرسد.بدان که او همیشه با تو خواهد ماند و مواظب جسم تو خواهد بود.

من و باد، صندوقچه ای از ابریشم را به میان گلستان آوردیم و دَرش را گشودیم و پس از جاری شدن تمام عطرها،آنرا بستیم.

به نشانه تشکر دست بر سینه گذاشتیم و اندکی بعد به سوی نهرهای عسلین شهر حرکت کردیم ...

...

...

...اینک به دروازه رسیده بودیم. دیدم که فرشتگانی از جانب خداوند به سویمان می آیند.به هم سلام کردیم و روبروی یکدیگر ایستادیم.همگی منتظر چیزی بودیم که اینگونه مضطرب به اطراف مینگریستیم.چیزی که میدانستم دیگر هرگز برایم تکرار نخواهد شد.

ناگهان نور خیره کننده ای بر تمام شهر طنین انداز شد و همه ی بدنها به لرزه افتاد. این صدای خداوند بود که با من و دیگر فرشتگان سخن میگفت.پس همه به سجده رفتیم و همانطور منتظر ماندیم ..

خداوند گفت :ای فرشته ی درگاه من،آیا هنوز هم قصد ترک گفتن شهر را داری؟

گفتم:ستایش مخصوص خداوند بلندمرتبه و بزرگ است و جز او خدایی نیست ...بله هنوز هم قصد رفتن دارم.

خداوند به فرشتگانش گفت : بالهایش را بگیرید و جامه ای انسانی در تنش کنید و به دنیای فانی رهسپارش کنید و آنگاه بازگردید.

فرشتگان اطاعت امر کردند و دروازه را گشودند.دوفرشته ی دیگر هم دستانم را گرفتند و آماده سفر به زمین شدند.

خداوند گفت :ای فرشته ی زیبای من ! برای ورود به دنیای انسانها باید پسر بودن را برگزینی یا دختر بودن را .. کدام یک را انتخاب میکنی؟
گفتم : حمد و سپاس از آن خالق بی همتای هستی...میخواهم دختر باشم..!

و آنگاه از روح خود در من دمید و به سوی زمین به پرواز درآمدیم. همراه سیبی سبز،صندوقچه ای پر از عطرهای آسمانی،جامی لبریز از عسل ناب و خرده هوشی از مردان و زنان پاک سیرت بهشتی!

ما نزدیک و نزدیکتر میشدیم و بوی آسمان کم رنگ و کم رنگتر..و حال،پاهایم زبریِ زمین را به خوبی حس میکنند و دور شدن هر دو فرشته و باد را به خوبی با چشمانم میبینم.هنوز یادگاری ها را در دست دارم و همین ابتدا،دلم برای همه چیز و همه کس تنگ شده...

ولی اینجا سرآغاز دوباره ی من است.سرآغاز دوباره روییدن و دوباره بوییدن.سرآغاز اختیار و اراده   و سرآغاز تمام خوبیها و بدیها ..

اینجا، سرآغاز انسانیت است....

قسمتی از فصل اول   فرشته بودم... -مسعود کریمی فاطمی-18/6/1387

  • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

Google Page Rank
http://www.IraniTopSite.com , ایرانی تاپ سایت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic